W dniach 7-11 maja br. dr hab. Piotr Drzewiecki, prof. UKSW prowadził zajęcia na Uniwersytecie Karola Eszterházy'ego w Egerze, na Węgrzech, w ramach programu ERASMUS+ Wygłosił wykład pt. Kulturotwórcza funkcja filmu a nowe media oraz poprowadził warsztaty z pokazem filmu Prosta historia o morderstwie (reż. Arkadiusz Jakubik). Wziął także udział w zajęciach Dydaktyka nauczania filmu i w Dniu Talentów w Zakładzie Kultury Filmowej.
Pierwszy dzień - 15 marca 2017 r. - wykładów prof. Imre Szijártó na UKSW dotyczył motywów polskich w filmie węgierskim. W drugim dniu - 16 marca 2017 r. - uczestniczyliśmy we wspólnym wykładzie prof. Szijártó, prof. Łęcickiego i prof. Drzewieckiego. Podczas obu dni była okazja do oglądania filmów i dyskusji. Zobaczyliśmy 80 huzarów i nagrodzony tegorocznym Oscarem Chór. Zdjęcia z wydarzenia https://plus.google.com/collection/M3R-PE
Zapraszamy na wykład i projekcję dr. habil. Imre Szijártó z Eszterházy Károly University of Applied Sciences w Egerze. Środa 15 marca br., godz. 16.30, Aula Jana Pawła II, Kampus Dewajtis UKSW, ul. Dewajtis 5. Prof. Imre Szijártó zajmuje się edukacją medialną i filmową. Katedra Edukacji Medialnej i Języka Mediów współpracuje z kierowanym przez niego Zakładem Kultury Filmowej w Instytucie Informatyki Medialnej na Uniwersytecie Karola Eszterházy'ego.
Z dumą informujemy, że nasza pracownica i koleżanka mgr Anna Gawrońska-Piotrowska odebrała wczoraj Nagrodę Rektora UKSW przyznaną "za osiągnięcia organizacyjne związane z założeniem ogólnouczelnianej rozgłośni radiowej Radio UKSW". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nowy semestr przynosi nowe wyzwania zawodowe. Dziękujemy dotychczasowym pracownikom i witamy nowych.
Mgr Paweł Bednarz z końcem I sem. br. akademickiego zakończył pracę w Katedrze.
Zostali zatrudnieni:
- na stanowisku asystenta - mgr Mateusz Kot (1/2 etatu),
- na stanowisku instruktora - mgr Ryszard Romanowski,
- jako wykładowca na umowę zlecenie - mgr Marcin Grudzień.
Z radością informujemy, że dr Marta Jarosz, Adiunkt w Katedrze Edukacji Medialnej i Języka Mediów IEMiD WT UKSW, została wyróżniona w konkursie na najlepsze artykuły prasowe i internetowe poświęcone problematyce współczesnych uzależnień. Organizatorem konkursu jest Fundacja Inspiratornia.
W sobotę 5 listopada br. uroczysta promocja absolwentów na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Mszy św. przewodniczył Dziekan Wydziału ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik. Potem wzięliśmy udział w akademii na Auli Jana Pawła II w kampusie Dewajtis. Pamiątkowe zdjęcie tegorocznych magistrów, a wcześniej magistrantów seminarium z edukacji medialnej i języka mediów, prowadzonego przez dr. hab. Piotra Drzewieckiego, prof. UKSW. Od lewej:
To nowe czasopismo medioznawcze w Polsce, wydawanie jedynie w internecie, na licencji CC BY-SA 3.0 PL. Pismo kierowane do badaczy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, z międzynarodowową Radą Naukową. Zespół Redakcyjny tworzą m.in. pracownicy Katedry Edukacji Medialnej i Języka Mediów (dr hab. Piotr Drzewiecki, prof. UKSW - Redaktor naczelny, dr Aleksandra Gralczyk - Zastępca Redaktora naczelnego, mgr Mateusz Kot - Sekretarz redakcji). W 2017 r.
Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową z okazji premiery najnowszej książki dr Mileny Kindziuk, Adiunkt w Katedrze Edukacji Medialnej i Języka Mediów IEMiD WT UKSW. Środa, 19 października br. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, godz. 11, sala 16.
Strony