Polacy i polskość w filmie węgierskim

Published by Piotr Drzewiecki on pt., 03/03/2017 - 11:12 in

Zapraszamy na wykład i projekcję dr. habil. Imre Szijártó z Eszterházy Károly University of Applied Sciences w Egerze. Środa 15 marca br., godz. 16.30, Aula Jana Pawła II, Kampus Dewajtis UKSW, ul. Dewajtis 5. Prof. Imre Szijártó zajmuje się edukacją medialną i filmową. Katedra Edukacji Medialnej i Języka Mediów współpracuje z kierowanym przez niego Zakładem Kultury Filmowej w Instytucie Informatyki Medialnej na Uniwersytecie Karola Eszterházy'ego.

Tematyka wykładu i projekcji wpisuje się w cykl wykładów monograficznych z analizy semiotycznej w naszej Katedrze, a przede wszystkim w realizowany w I semestrze r. akad. 2016/2017 wykład Stereotypy narodowe w mediach i kinematografii. Zapraszamy zarówno studentów Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Wydziału Teologicznego, jak i Instytutu Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa Wydziału Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania.